Резервата Морен помага на Волендам да отбележи за Алмере в добавеното време

Ноус Футбол

Гледайте резюмето на Алмере Сити – ФК Волендам

Дългият престой във Висшата лига е все по-близо всяка седмица за Алмере Сити, но новаците в най-високото ниво на холандския футбол не успяха да преодолеят дъното на таблицата ФК Волендам у дома: 1-1.

В добавеното време резервата Роберт Мюрен направи резултата 1-1 за Волендам. Гол, който раздаде справедливостта на мача в края.

В Алмере и двата отбора почерпиха зрителите със забавен футболен мач през първото полувреме. За щастие на гостите, въпреки скромния мач и двата отбора имаха положения.

Например на Йоан Катлийн беше позволено да стреля по вратата на Волендам, но вратарят Мио Бакхаус беше на пътя. Малко след това Люк льо Ру (ФК Волендам) стреля опасно с глава към противниковата врата, но ударът беше блокиран от Йохем Ритмистер ван де Камп, който не можеше да се оплаче, че е получил „само“ жълт картон.

Корнелиус Хансен сякаш развали магията на домакините, но норвежецът вкара добър гол в засада. След това Дариус Джонсън беше опасен за Волендам с удар, който се насочи към далечния ъгъл. Този път топката бе спасена от вратаря на Алмере Самуел Радлингер.

През втората част играта се оживи, създавайки възможности за Алмир Томас Робинет и Катлийн. От друга страна, Vivaldo Semedo беше близо до гол.

Когато Волендам се превърна в превъзходен отбор и имаше няколко големи шанса чрез Оскар Бър и Куинси Хъф, Алмере беше този, който вкара срещу всички шансове.

Пиер Копменерц получи право да изпълни свободен удар, погледна за кратко резервата Ади Налич и изви топката красиво над главата на босненеца. С енергичен жест той се насочи право към Бекхаус.

READ  Утрехт постигна петата си поредна победа у дома, отдавайки почит на клубната икона Ван дер Марел

Волендам изглеждаше впечатлен и стигна до финалната атака с много болка и усилия. В крайна сметка именно Волендамер Морен умело се измъкна от прекия си противник и завърши силно в директния двубой с Радлингер. Минута по-късно прозвуча свирката.