Рома и Байерн бяха изтеглени в групата на Аякс от Шампионската лига след оживен финален етап

Ноус Футболсредно

Рома и Байерн равенстват в Шампионската лига в оживен финален етап

Рома и Байерн Мюнхен изравниха 2-2 в групата на Аякс от Шампионската лига. Рома, който преди това победи Аякс с 3:0, загуби водачеството на два пъти у дома в петия мач от групата. И двата пъти в брилянтен финален етап.

Холандският национал Гил Байджингс бе на пейката през целия мач срещу Байерн.

Поради равенството между Рома и Байерн и победата на ПСЖ с 3-1 над Аякс по-късно вечерта, всичко в група C все още е във въздуха. Следващия вторник Байерн ще играе срещу Пари Сен Жермен, а Аякс ще се изправи срещу Рома у дома. Клубовете, завършили на първо и второ място, могат да се подготвят за четвъртфиналите, които ще се проведат през март.

Байерн започна силно и създаде пространство с умни пасове между италианските линии. След половин час мачът стана по-равностоен, с опасни положения и за двата отбора.

Удар на играча на Рома Евелин Винс бе блокиран от вратаря на Байерн Мария Грос. Веднага след това Байерн се насочи към италианската врата, а ударът на Пернил Хардер излезе на косъм от мрежата с котешка реакция.

Скъпа грешка

В 33-ата минута грешка струва скъпо на Байерн. Небрежно подаденият пас отзад бе пресечен от Мануела Джулиано, след което Валентина Джачинети бързо даде преднина на Рома с 1-0.

Футболистката на Байерн Джулия Гуин в двубой с играча на Рома Лусия Ди Гулиелмо

През второто полувреме Германия владееше повече топката и римляните трябваше да се справят с контузии. Джачинти трябваше да напусне терена в 59-ата мин. Изведнъж легнах на земята, вероятно заради главоболие след удар с глава. След лечението й тя искаше да продължи да играе, но треньорът мислеше по друг начин, което разстрои голмайстора.

READ  Верстапен със специална каска за Маями, Ред Бул инвестира милиони | GPFans Резюме

Странен последен етап

Петнадесет минути преди края мачът се разпадна и от двете страни. Байерн владееше най-много топката, но не направи много с това. Йована Дамнянович трябваше да се притече на помощ.

Натискът всъщност нараства, тъй като римляните все повече се оттеглят към собствената си половина. В 87-ата минута удар с глава на Леа Шулер беше успешен: 1-1. Последва странна последна фаза. Джулиано си проправи път към германската врата и отново изведе отбора си напред (2-1), след което Катарина Нешенунг отново изравни резултата: 2-2.