Свен Крамер получава награда за частен капитал | каране на ски

„Много съм благодарен. Надявам се, че успях да вдъхновя толкова много хора и те да имат толкова щастие и наслада, колкото и аз. Толкова съм горд, продължи Крамър, след като се обърна към него с почетни думи от секретаря Хелдър. „

Крамер получи наградата до голяма степен в чест на изключителните си атлетични постижения. Освен четири олимпийски златни, Крамер спечели тридесет (!) световни титли и десет златни шампионски титли от европейско първенство в кариерата си. Вече роден фризиец, той е направен кавалер на Ордена на холандския лъв през 2010 г.

Миналия месец Ерин Уест вече получи наградата за лидер на медала Orange-Nassau, ранг над отличията на Крамер. По-рано тази събота, по време на финала на Световната купа, Уест кара 1500 м в Тиалф, последното й състезание като професионален скейтър. След това тя завърши четвърта, след което изкара няколко обиколки с отличие пред хиляди неистови фенове. Емоциите бяха показани с 35-годишната Брабант, която влезе в историята на Зимните игри в Пекин миналия месец, като спечели шестата си олимпийска титла.

По-късно през деня Вюст – заедно с Крамер, който не се класира за финала на Световната купа – ще бъде почетен пред повече от 10 000 зрители в скейтпарка. Следва изненадващо мащабно парти за поканени гости наблизо в Херенвен.