Серията от Pro League завърши с победа 7-1

Ипи Янсен

Новини Спорт

Холандски хокеисти показаха в Аржентина защо са първи в световната ранглиста. Първата група на професионалната лига завърши с впечатляваща победа над третия в света Аржентина (7-1).

Това е четвърта победа в четири мача на тима на националния селекционер Пол ван Ас в Сантяго дел Естеро. След големи победи над Великобритания (8-0, 5-1) и Аржентина (4-1, 7-1), Холандия, която стана европейски шампион тази година, води с 12 точки, 24 гола и три гола. срещу.

„Изиграхме няколко много добри мача. Много съм горд от отбора“, каза Феличе Алберс след пълното разочарование на аржентинските хокеисти.

Бързо 3-0

Развълнувани от бързия ритъм на парти музиката, пускана от местните фенове по трибуните в Сантяго дел Естеро, Холандия започна втората си среща с Аржентина с ентусиазъм. Докато холандците изминаха дистанцията едва през четвъртата четвърт в петък, въпросът изглеждаше решен рано в понеделник.

Десет минути по-късно вече беше 3-0 благодарение на ъглов удар на Йепе Янсен, на зиг-заг покрай няколко светлосини екипа на Фрики Мойс и мощен шпик по земята на Луна Воки.

Фрийк Мойс

Мачът изглеждаше решен, което вероятно е причината нещата да вървят малко по-бавно през втората четвърт. Въпреки че холандците продължиха да натискат. „Нашата скорост падна малко. Но те играха много добре“, каза националният треньор Ван Ас на полувремето за първите две четвърти.

След почивката мина известно време, преди Холандия да превърне доминацията си в голове. Едва в края на третата четвърт Фредерик Матла използва наказателен удар (4-0), а малко след това Баян Дики разби топката (5-0).

READ  Хамилтън е много положителен за надстройките до W13: „Много съм доволен от напредъка“
Луна Фуки

Бен Сандърс получи известна помощ от аржентинския вратар, когато тя рикошира от ъглов удар (6-0). Матла също получи известна помощ за втория си гол за вечерта (7-0) от аржентински играч, който неумело изчисти топката.

Аржентински хокеисти спасиха честта на своите фенове: Агустина Горслани удари ъглов удар (7-1). От трибуните се чуха скромни възгласи, но Горсалани изтича обратно към собствената си половина с тъжен вид. Знаейки, че противниците на такъв силен холандски отбор няма много за смях.