Сити достига до финала на Световното първенство за сметка на Червените диаманти, като участват Линсен и Шалке

Ковачич

Ноус Футбол

Манчестър Сити се класира за финала на Световното клубно първенство. Японският Урава Ред Даймъндс загуби с 3-0 в Джеда, Саудитска Арабия.

Победителят в Шампионската лига ще се изправи срещу бразилския Флуминензе на финала в петък. Победителите в най-големия футболен турнир в Южна Америка, Копа Либертадорес, спечелиха с 1-0 Ал-Ахли от Египет в другия полуфинален мач в понеделник вечерта.

За Урава Ред Даймъндс участваха Браян Ленсен и Алекс Шалке, който спечели срещу мексиканския Леон в петък на Световното първенство. В Сити Нейтън Аке изигра целия мач. Ерлинг Хааланд, Кевин Де Бройне и Джереми Доку липсваха в звездния състав на Англия.

Манчестър Сити контролира

Градът беше господар и господар от първата секунда. Това не означава, че тимът на Пеп Гуардиола имаше един шанс след друг през първото полувреме. Англичаните трудно намериха дупка в защитата на Урава Ред Даймъндс.

Браян Линсен (вляво) преследва полузащитника на Сити Родри

Те успяха в добавеното време на първото полувреме, когато Сити поведе с автогол. Защитникът на Урава Мариус Хобратен пусна топката след центриране на Матеус Нунес. Японците предложиха малко или нищо в замяна. Те не отбелязаха нито един удар през първото полувреме.

Сити реши мача рано след края на първото полувреме. Кайл Уокър подаде красива централна топка към Матео Ковачич и последният завърши топката контролирано един на един с вратаря.

Седем минути по-късно англичаните отбелязаха отново. Бернардо Силва получи топката пред краката му от рикошет и я изстреля в корнер от около петнайсет метра. След това Сити успя да завърши мача без проблеми.

READ  Испания записа най-голямата победа в историята си на Световното първенство срещу Коста Рика: 7-0