След четиридесет години без спечелване на трофей, The Athletic Club спечели своя 24-ти трофей

Треньорът Ернесто Валверде с Купата на Испания

Ноус Футбол

Турнирът за Купата на Краля стана плячка за Атлетик Клуб, който беше твърде силен за Реал Майорка на финала за Купата на Испания в Севиля след продължения (1-1) и изпълнение на дузпи. Последният път, когато баският клуб спечели купата, беше през 1984 г.

Атлетик Билбао доминираше в мача на Ла Картуха в Севиля, но при първия шанс на Майорка да преодолее баските, островитяните отбелязаха веднага.

След изпълнение на ъглов удар Атлетик не успя да изчисти добре топката, а след това Дани Родригес успя да намери ъгъла с добре насочен удар.

Дани Родригес стреля ефектно

Отборът на петото място в Ла Лига трябваше да търси изравнителен гол срещу световния номер 15, но го направи с известна финес и убеденост. До малко преди полувремето, когато Неко Уилямс комбинира с Юри Берчич и вкара красиво от диагонален удар. Но промъкването провали партито му.

Шест загубени финала

В продълженията на първото полувреме бързият испанец с ганайска кръв уцели страничната мрежа, докато Горка Горозета стреля встрани от името на клуба, който е печелил Купата на Испания 24 пъти (само Реал Мадрид е по-добър с 31 финални победи). , но и загуби последните шест финала.

Първата възможност след почивката дойде след четиринадесет секунди за Сале Ларин, който намери на пътя си вратаря на Атлетик Хулен Агирзабала, но след няколко минути резултатът стана 1:1 в другия край. Неко Уилямс пусна централна топка към Ойхан Сънсет, която остави без шанс вратаря на Майорка Доминик Греве.

Ойхан Сънсет (в червено) вижда как ударът му лети към вратата на Майорка

Майорка играха добре в защита през първото полувреме, но след почивката се бореха все повече с високото темпо, показано от Атлетик. Кандидатите обаче не успяха да захапят и позволиха на островитяните да си поемат въздух.

READ  Отново четвърто място след трудно спечелената победа над Vitesse | футбол

Греве бе малко изненадан от гола на Дани Вивиан в продълженията, но словакът успя да удължи мача в полза на Майорка.

Решават се дузпи

Ясно беше, че Майорка настоява за дузпи, но отборът остана опасен на няколко пъти. В края на първото полувреме на продълженията Ману Морланес създаде опасност. Мощен удар бе блокиран от вратаря на Атлетик Агирзабала.

През втората част Майорка отново имаше най-добра възможност, този път чрез Ведат Мурики. Косованецът стреля опасно към корнер, но Агирзабала отново беше нащрек.

Той продължи тази серия до решаващата дузпа, в която постави Атлетик на пейката им, като спаси дузпа. Видя и един да минава покрай вратата. Алекс Беренгер в крайна сметка получи право да стреля по победителя.