Спортните вестници говорят за загубата на Фейенорд: Рома може да благодари на вратаря

Снощи беше финалният мач от шампионата на Конгреса между Фейенорд и Рома Италианците победиха с 1:0† Италиански спортен вестник La Gazzetta dello Sport Не бийте храста. Фразата „Convention League King Mo!“ беше написана на уебсайта. , визирайки треньора Жозе Моуриньо.

голове и португалски

Gazzetta написа, че благодарение на един гол през първото полувреме на 22-годишния Николо Дзаниоло, Рома спечели мача. Защото въпреки че Фейенорд беше близо до равенство няколко пъти през второто полувреме, „двамата вратари и португалският вратар удържаха победата“.

италиански спортен вестник Tuttosport Той пише, че второто полувреме започна вълнуващо. Фейенорд почти изравни на два пъти, но и двата пъти топката падна на гредата.

секси минути

Според La Gazzetta Моуриньо трябва да е видял как в този момент центърът на тежестта се е изместил от Рома към Фейенорд. Затова треньорът реши да премине към 3-5-1-1, за да даде повече сила на средата.

„Холандците имат много възможности“, пише той. Страж През второто полувреме. „Но всички опити бяха възпрепятствани или завършваха лошо, оставяйки Рома с Европейската купа“, добави той.

Френски спортен вестник екипирам Вратарят Руи Патрисио похвали работата му през второто полувреме, въпреки че според вестника той може да „благодари и на тези, които стоят зад вратата му“.

Треньорът Арне Слот трябва да се чувства като Луис ван Гаал или Питър Бос в средата на финала, пише той реклама

„Да завършиш мача в последна битка срещу отбора на Жозе Моуриньо, това често беше невъзможна задача.“ Като се има предвид изоставането, натрупано през първото полувреме, „финалът изглежда не е този, за който той мечтае“.

READ  „Измамникът“ Нийман се завръща и сега вбесява Крамник: „Измамникът вторник“

крал Моуриньо

също телеграф Той пише, че Ротердам не сваля „Крал Моуриньо“. Отборите на италианския треньор от години умееха да защитават преднината, да губят време със Швалбс и да симулират контузии. Точно това се случи, пише вестникът за финала на конферентната лига.

Германският вестник Bild също похвали португалския треньор Моуриньо. „Той е единственият треньор, който печели всички европейски финали със своите отбори“, пише Bild. Шампионската лига през 2004 и 2010 г., Европейската лига през 2003 и 2017 г., а сега и Конферентната лига. „Нито един треньор не е успявал в това.“

След загубата на Фейенорд атмосферата в Ротердам стана мрачна, вижте снимките му тук:

Над 2,8 милиона души станаха свидетели на загубата на Фейенорд

Снощи над 2,8 милиона души гледаха финалния мач между Фейенорд и Рома. Stichting KijkOnderzoek съобщава, че състезанието е било най-гледаната програма днес. Мачът беше излъчен от Вероника и спортния канал ESPN и заедно двамата събраха 2 828 000 зрители. Повечето хора са виждали Вероника, което е 2 345 000.

893 000 души гледаха почитта към ромите на албанския стадион. В ESPN 309 000 души присъстваха на церемонията по награждаването.