Супер Соло Педри и неговата умна глава Френки де Йонг са твърде мощни за Галатасарай

Четвъртък, 17 март 2022 г. в 20:38 ч
Йероен ван Попел• Последна актуализация: 20:48

Барселона си проправи път към 1/4-финалите на Лига Европа в Истанбул в четвъртък. Хората на Шави отстъпиха срещу Галатасарай, но страхотно соло изпълнение на Педри и Пиер-Емерик Обамеянг коригира щетите: 1-2. Френки де Йонг със своята асистенция изигра важна роля във втория гол на Барселона. Освен това СК Брага стигна до 1/4-финалите с равенство с Монако (1-1), докато Байер Леверкузен се провали срещу Аталанта (0-1). Треньорът Джовани ван Бронкхорст се класира за 1/4-финалите с Рейнджърс за сметка на Цървена Звезда Белград, въпреки победата на Сърбия с 2-1.

Галатасарай – Барселона 1-2
Серджинио Дест и Френки де Йонг се срещнаха с двама бивши ередивизионисти в Галатасарай като ключови играчи на Барселона: Патрик ван Анхолт и Райън Бабел. И двата отбора се оказаха напълно равностойни, както и миналата седмица – когато мачът завърши 0-0. Бафетимби Гомис хакна от името на турците, срязвайки Ерик Гарсия, но видя блока на Жорди Алба в последния момент. От другата страна Серхио Бускетс пусна напълно Френки де Йонг, след което Аджасие унищожи най-големия си шанс дотогава, като се измъкна широко с лявата страна.

Бабел Алба грабна дясното крило и получи ъглов удар, с който Маркао с глава се насочи към началната врата, като се справи с опонента си Феран Торес: 1-0. Барселона изравни резултата осем минути преди края благодарение на Педри, който остана спокоен в наказателното поле и интелигентно надмина преките си съперници с два поредни гола. След това халфът успя да докосне спокойно топката: 1-1. Пиер-Емерик Обамеянг засече напречната греда с глава в последната минута на първото полувреме.

READ  Сайнц иска да види промяна в "твърде тясната" пит алея Circuit Zandvoort

Барселона продължи силната си серия след почивката и веднага продължи напред. Ударите на Бускетс и Педри бяха изчистени по чудо, след което Френки де Йонг умело насочи топката с глава от близо до гредата към свободния стил на Обамеянг: 1-2. Дестинацията трябва да бъде заменена двадесет минути преди часа с очевидна травма на подколенното сухожилие. Галатасарай опита, но едва ли успя да навреди на Барселона. Най-опасното усилие беше на Ван Анхолт, чийто удар от масивна дистанция малко над гредата. Мемфис Депай влезе опасно във финалната фаза за каталунците. Нападателят даде свободен удар на Бускетс, който пропусна в свободна позиция и стреля встрани.

Монако – Брага 1-1
След впечатляващата домакинска победа с 2:0, Брага очакваше тежко гостуване в Монако. Португалците улесниха нещата, като поведоха в продължение на двадесет минути. Удар от далечна дистанция беше отразен от Абел Руис по пътя, така че Александър Ноубъл изостана само на половин ръка: 0-1. Монако трябваше да вкара три пъти и все пак да опита, включително чрез две добри положения на Сам Бен Йедер, но вратарят Матеус изигра солидна игра и запази вратата си чиста. Аксел Десаси отново изравни за Монако с глава от ъглов удар в добавеното време: 1-1. Това само вреди на Брага в класирането на коефициенти, където отборът губи една точка, като не спечели.

Байер Леверкузен – Аталанта 0-1
Сериозно контузеният Джеръми Фримпонг беше заменен в Леверкузен от сънародника си Тимъти Фосу-Менса, като по-специално посочи Мичъл Пакър като ляво крило. Ханс Хатебор, Мартин де Роон и Тайон Компмайерс започнаха да играят на базата с италианците и защитиха преднината си с 3-2 от първия мач. Пакър подготви най-добрия шанс за Леверкузен преди края на първото полувреме, в което Муса Диаби не успя да влезе. Аталанта по същество отвърна и стана опасна чрез Луис Морел, който видя, че залогът му е забранен. Веднага след почивката Леверкузен можеше да вкара гол, но извън закона Муса Диаби и Чарлз Арангес не можаха да получат топката. Пакър удари страничните мрежи двадесет минути преди времето. В времето за контузия Джеръми Бога сложи край на германските заблуди с превъзходен удар в контра: 0-1.

READ  Женският футбол става все по-професионален, но все още не сме стигнали

Цървена звезда Белград – Рейнджърс 2-1
Рейнджърс започна зле мача в Белград, като Цървена звезда вече води с 1-0 след десет минути. След центриране, посветено на Гилор Канга, Мирко Иванич отбеляза първия гол с точен удар. Въпреки че домакините създадоха най-големите и най-големи положения, те не успяха да разширят предимството на таблото. Надеждите на Сърбия за достигане на 1/4-финалите най-накрая се разбиха в 56-ата минута. При пас на Глен Камара Райън Кент поведе с 1-1. В времето за контузия Охи Омойхуанфо спечели победата на Цървена звезда с дузпа, но победата с 2-1 не беше достатъчна, за да компенсира поражението с 3-0 в първия мач.