С трудна домакинска победа Ван Бомел повежда с Royal Antwerp | Понастоящем

Royal Antwerp FC напредна в Белгийската лига в неделя. Старши треньорът Марк Ван Бомел записа трудна домакинска победа над Охайо Льовен пред собствената си публика: 3-2.

Антверпен изостана след половин час игра поради гол на Начон Нсенджи. Преди края на първото полувреме домакините стопиха изоставането. Радиа Наинголан изравни след хубава атака, а две минути по-късно Майкъл Фрей поведе.

Лофвен не беше обезпокоен и се включи в началото на второто полувреме с хубав удар с глава на Луис Патрис. В крайна сметка Антверпен спечели благодарение на два гола на Michel Ang Baliquicha в последните двадесет минути. С последния удар белгиецът заби прекрасно топката в горния десен ъгъл на границата на 16-метровата зона.

Венсан Янсен игра за домакините в последните петнадесет минути. Ван Бомел получи жълт картон през второто полувреме за коментар относно съдийството.

Благодарение на победата Антверпен оглавява Jupiler Pro League само след три кръга. Отборът на Ван Бомел е единственият отбор, който не е губил точки и е с три точки пред Генк, Андерлехт, ОХ Льовен и КВ Остенде.

По-рано през деня Андерлехт спечели с 3-0 у дома срещу RFC Seraing. Франсис Амузу се разписа два пъти за състава на Брюксел, а Фабио Силва бе точен веднъж. Уесли Худ изигра целия мач на Андерлехт.

За потребители на приложението: щракнете върху туита, за да видите красивото 4-2 на Michel-Ange Balikwisha.