„Той иска да има своя момент, наистина странно.“

Гус Тил изглежда даде преднина на ПСВ Айндховен с 3-0 в 33-ата минута в домакинския мач срещу Екселсиор в събота вечер, но голът на полузащитника не беше зачетен поради засада на Луук де Йонг. Това решение на рефера Марк Нагтигал предизвика сензация.

След повече от половин час Тил се разписа от наказателното поле след пас на Йохан Бакайоко. Но Нагтигал отмени гола по съвет на видеорефера Бас Нийхуес, тъй като Де Йонг беше в засада в периода, водещ до попадението. Две неща се откроиха: Де Йонг не докосна топката, а Нагтегал беше извикан на екрана на VAR от Nijhuis, за да оцени сам ситуацията на засада, тъй като съдиите обикновено разчитат на решението на VAR в ситуации на засада. „Той ще види сам. Странно е, когато е засада“, каза футболният коментатор Мишел Тилинг в своя репортаж на живо. espn.

Статията продължава под видеото

В крайна сметка голът на Нагтегал беше отменен, тъй като Де Йонг изглежда възпрепятства прекия противник Редуан Якуби. Ал-Якуби напредна силно към нападателя на ПСВ Айндховен и успя да му попречи да владее топката, така че топката се озова в краката на Герди Шутен. След това той подаде топката към Бакайоко и след това последва центриране към Тил, който я центрира успешно.„Мисля, че въпросът е дали Де Йонг ще участва в играта там. „Разбира се, той не докосва топката, но засяга Якуби“, каза Тилинг.

Журналистът Jeroen Kapteijns от De Telegraaf критикува Nijhuis за това, че De Jong получи контузия на нокътя някъде в предната част на атаката и беше в засада, докато De Jong дори не получи топката. „Фактът, че защитникът на Excelsior загуби топката с De Jong отзад беше обяснено от Nijhuis и рефера Nagtijal на „Тя участва в мача.“

READ  "250 милиона за Висшата лига"

Много футболни фенове също изразяват гнева си онлайн заради отменения гол на Тил.