Футболистът Джан Ориндж загуби точки срещу България

Футболистите на Джан Оранье не успяха да спечелят мача срещу Млада България от квалификационния кръг за Европейското първенство. Срещата в София завърши 0:0.

Заради равенството тимът на националния треньор Ервин ван де Луис има 14 точки от 6 мача. Това е с пет по-малко от младия швейцарец, който победи Уелс с 5-1 в петък. Швейцарците все пак изиграха един мач. Във вторник холандските юноши ще играят с младата Швейцария в Девентер.

Холандските юноши трябва да спечелят този мач, за да запазят квалификацията за Европейското първенство в свои ръце. След това тимът на Ван де Луен ще играе срещу Молдова и Уелс.

Холандските юноши изиграха тежък мач в България. Домакините имаха повече възможности за гол. Филип Гростев и Силвестър Джаспър имаха шансове през първото полувреме. Футболистът от шотландския Хипернион насочи широко глава. Той също мина.

През второто полувреме холандските юноши бяха много опасни за Тайсън Редън с Брайън Проби. Едва тогава България се доближи до целта на финала. Чеп фон Ден Берг бе изгонен за фаул срещу Димитър Тонев от дузпа. Вратарят Кел Шербан спасява удар с глава на защитника Симеоне Педро.