Холандските юноши победиха лесно Йънг Гибралтар и не се класираха за Европейското първенство до 21 години

Холандските юноши направиха отлични неща в квалификациите за Европейското първенство до 21 години, като отборът до 21 години спечели с 0-5 над Йънг Гибралтар и по този начин остана извън квалификационната група. Играчите на Аякс Гурел Хато, Девин Ренш и Кенет Тейлър бяха в титулярния състав за Холандия, докато Анас Салахудин влезе в игра през първото полувреме. И Тейлър, и Ренч бяха педантични.

Холандският талант веднага поведе в Гибралтар. Всъщност двубоят се проведе само в противниковата половина на терена и след повече от десет минути резултатът вече бе успешен. След няколко лесни положения Милион Манхоуф успя да стигне до Тейлър чрез центриране. Халфът на Аякс стреля с глава покрай защитник. Не след дълго резултатът стана 0-2. По-малко от минута след като резултатът беше 0-1, Ноа Охайо беше на точното място, за да засече центриране на Майрън ван Бредероде.

Преди полувремето нещата се подобриха за холандските младежи. Половин час преди края на първото полувреме имаше положения за холандците, но те не отбелязаха голове. Но това се промени в 43-ата минута Ван Бредероде вкара първия си гол в историята на холандския юношески национален отбор, давайки преднина на отбора си с 0-3.

Гаечен ключ осигурява 0-4

След почивката представянето на холандския младежки отбор беше по-бавно при боравенето с топката за известно време, но отборът на треньора Михаел Райзигер не срещна никакви проблеми. Следващият гол падна в 63-ата мин. Робин ван Бомел изведе Райнш в аут, а последният от десния фланг стреля точно встрани от вратаря.

За пореден път не след дълго падна поредният гол. Само две минути след 0-4 Манхоуф направи 0-5. Миг по-късно Манхоуф изглежда отбеляза втория си гол, но реферът не забеляза, че ударът на нападателя пресече голлинията и затова голът не бе отсъден. В резултат на това холандският юношески отбор спечели с 0-5 при гостуването си на Йонг Гибралтар.

READ  „Пазител на културата“ Kruijswijk (35) удължава договора си с Jumbo-Visma до края на 2025 г. | Колоездене