FC Twente също се бори срещу Heerenveen, но печели благодарение на Fries Flap ФК Твенте

ФК Твенте отново имаше проблеми със себе си в събота вечер срещу Хееренвеен, но точно както срещу Витес, отборът се нуждаеше от един гол, за да извлече максимума от него: 1-0.

Единственият щастлив гол дойде от фризиеца Мишел Флап, който освободи ФК Твенте в средата на второто полувреме. Фактът, че отборът се нуждаеше от помощта на вратаря Андрес Ноберт, за да постигне тази цел, казва всичко за трудния мач за пореден път за Тъкърс, които очевидно не са в най-добрата си фаза.

Малко шансове

Точно както срещу Витес, Твенте трудно създаваше положения. Отборът беше по-добър без топка, отколкото с топка. В защита беше добре, но всички бързи притежания рядко бяха последвани. Домакините бяха безпомощни в атака. Това беше плетене и проучване.

Едва ли гледка

Нямаше почти никакви възможности, камо ли сцена. Дълго време остана до един удар с глава на Сем Стайн в началото на мача след ъглов удар. Същият Щайн имаше най-добрата възможност за ФК Твенте след половин час, но опитът му беше блокиран. Не беше случайно, че тази възможност дойде от момент на промяна. Хееренвеен смяташе, че е добре. Фризийците не стигнаха по-далеч от опасен свободен удар на Том Хей.

Трансфери

Ясно беше, че трябва да се направи нещо още след първото полувреме. С Карел Етинг на мястото на Матиас Коло и Юри Регер в халфовата линия на мястото на Михал Садилек (който играеше като ляв бек), треньорът на ФК Твенте Йозеф Оостинг се опита да облекчи нещата. Първият шанс от втория беше за Хееренвеен, но ударът на Патрик Валемарк премина встрани от целта.

READ  Jumbo Visma icon Gesink получава финалния бонус от шестнадесет години лоялност | Понастоящем

С помощта на Ноберт

Въпреки тези реализации нещата не се подобриха, но Твенте получи асистенция след 65 минути от Ноберт, който позволи далечен удар на Флап да мине през краката му: 1-0. Флап започна да играе в полузащитата след оттеглянето на Региер.

Допълнителен защитник

Фактът, че Твенте привлече допълнителен защитник в последната част с Алек ван Хоорнбек, не беше просто лукс. Тъй като отборът не получи почивка в мача, мачът остана вълнуващ до края. Но за разлика от миналия сезон, този път Твенте не бяха изненадани от Хееренвеен в последната минута. Точно както в сряда срещу Витес, слабият резултат 1-0 беше достатъчен.

Гледайте най-новите ни видеоклипове тук.