Go Ahead изненадва NEC в квалификациите, а грешката на Cillessen е фатална за домакините

Ноус Футболсредно

Вижте резюмето на NEC – Go Ahead Eagles

С неприятна победа над NEC (1-2), Go Ahead Eagles се класираха за финала на плейофите за място във втория предварителен кръг на Лигата на конференциите. Съдийска грешка на вратаря Яспер Силесен се оказа фатална за домакините.

Другият полуфинал между ФК Утрехт и Спарта започва в 21 часа. Финалната среща ще се проведе на 26 май с победителя от втората полуфинална среща.

NEC е начело

С наказания Роджър Мейер на трибуните и Патрик Гревиерас на резервната скамейка, пропускайки финала за купата и шесто място в редовния сезон на Висшата лига, НЕК веднага поведе и отборът на домакините отбеляза няколко (неуместни) удара и един шанс.

Най-голямата възможност беше Go Ahead. Сьорен Тенгстед получи топката с щастлив удар и топката се търкулна много бавно до гредата. Хаотично първо полувреме, изпълнено с положения и от двата отбора, завършило без голове.

След почивката Go Ahead отново бяха близо до откриващия гол, но Брам Нютинк направи първото спасяване след удар на Боби Адекание, а капитанът на NEC спаси удара с глава на Йорис Крамер извън гредата.

• Професионални кадри

NEC празнува победата на Kodai Sano с 1-0 (AM)

Докато Eagles продължиха да се подобряват и имаха повече шансове през второто полувреме, NEC вкара гол. Кодай Сано отбеляза с глава след центриране на Робърт Гонзалес.

Трансформация в краен етап

След като Силесен блокира второ попадение за „орлите“ на Якоб Брем отблизо, опитният вратар сгреши моменти по-късно. След пряк свободен удар, изпълнен от Филип Руминес, Матс Дегел скочи във въздуха, без да докосне топката, а Силесен беше толкова изненадан, че топката се отби от него и влезе във вратата.

Това приключи сезона на възкресението на Cillessen и една исторически добра година за NEC с ниска нотка. За Go Ahead, който завърши редовния сезон на девето място, чака нов финал.