NEC е първият отбор, достигнал до полуфиналите на KNVB Cup след голямата си победа над ADO Den Haag

NEC ликува с резултат 1-0

Ноус Футбол

Обявен е първият полуфиналист за турнира за Купата на KNVB: NEC. Ниймеген победи АДО Ден Хааг с 3-0 у дома. Головете отбелязаха Коки Огава, Дирк Пропър и Тиарон Шири.

Първият мач от четвъртфиналите се игра между два отбора, които бяха в добра форма през последните седмици. NEC спечели пет от последните си седем мача във Висшата лига и е на седмо място. ADO Den Haag се изкачи до второ място във висшия дивизион, след като записа пет победи в последните си шест мача, и внезапно е сериозен кандидат за директна промоция.

NEC беше тази, която удари първа. Мачът в дъждовния Говер дори не беше започнал две минути, когато ъглов удар от левия фланг и халфът Чери, подписан от Макаби Хайфа, засече с глава далечната греда от Огава: 1-0. Японецът беше асистиран от защитника Матео Уайм, който се интересуваше само от съперника си, а не от топката.

По-отбранителен от обикновено

Това беше и най-вълнуващият момент от първото полувреме. Треньорът на ADO Дарие Калишич изпрати отбора си на терена в по-дефанзивен отвор от обикновено (нападателят Джоел Едихо започна от пейката, а защитникът Хенри Кудосо играеше ролята на бек), но впоследствие едва ли беше опасен през първия половин час. .

Единственият шанс от Хага беше силен удар на американеца Джъстин Че, с който нервно изглеждащият „пазач на трофея“ Робин Руфс трудно се справи.

Йорт ван дер Санде (вляво) се състезава с Брам Нютинк

През второто полувреме Аду излезе от черупката си в опит да изравни. Във втората минута Дарил ван Мегем изглеждаше така, сякаш може да реализира центриране отдясно, но нямаше късмет, тъй като защитникът на NEC Филип Сандлър прехвърли топката точно пред краката му. Едно соло на Terese Asante умря в красотата си няколко минути по-късно.

READ  „Автоматично поражение и глобална забрана на стадионите срещу расизма.“

Желанието на Хейг да играе тежко беше пресечено в зародиш в 61-ата минута, когато Пропер направи 2-0, след като бе изведен от Барт ван Роой с прецизен удар. Миг по-рано резервата Села Соу, любимец на публиката, пропиля добра възможност да отбележи втория гол на НЕК.

завърши Стрик

Голът на Ал-Салем бе последван от трети гол шест минути по-късно. Шери, който също вкара срещу Go Ahead Eagles и Heracles, стреля добре по левия фланг след пробив. Това беше последният удар.

NEC, на четвъртфиналите за първи път от 2014 г., успяха да използват спокойно последните петнадесет минути и ADO бяха принудени да се съсредоточат върху домакинския мач срещу FC Den Bosch следващата неделя.