PEC Zwolle загуби първото място след болезнено поражение от Young PSV | Най-високата спортна зона

PEC Zwolle загуби с 3-1 срещу Young PSV в понеделник вечер и по този начин загуби първото място. Хераклес Алмело вече има същия брой точки като PEC Zwolle, но има по-добра голова разлика. Така битката за титлата отново е напълно отворена преди края на мача.

На Herdgang нещата вървяха добре в PEC Zwolle в понеделник вечер. Всичко започна предварително, когато стана известно, че Томас ван ден Пелт не се е възстановил навреме от контузията на коремния мускул. Дейви ван ден Берг също не успя да участва, тъй като страдаше от контузия на глезена. Ето защо играеха и Сам Керстен, и Антъни Фонтана.

PEC Zwolle можеше да използва подкрепата на своите привърженици, но те не са добре дошли след предишно лошо поведение във FC Eindhoven. В резултат на това имаше малко атмосфера в тренировъчния комплекс на Юнг ПСВ и мачът беше тренировъчен.

Жителите на Зволе имаха проблеми с младите отбори през целия сезон, особено при гостуванията. Young AZ и Young FC Utrecht вече едва победиха Young Ajax BEC, губейки с две точки. Нещата се объркаха напълно в последното гостуване в понеделник вечерта.

След като вече беше опасен за ПСВ много пъти и можеше бързо да изненада защитата на ПЕК, Джейсън ван Дувен от Алмело отбеляза 1-0 на таблото в 36-ата минута, след като надделя над Кирстен. С това той помогна на клуба от родния си град да спечели първото място в дивизията Kitchen Champion.

Донякъде щастливо, PEC Zwolle изравни за Young PSV малко преди полувремето, като Jenson Sylt заби с глава центриране на Van Hintome в собствената им мрежа. За момент PEC Zwolle се надяваше на добър резултат, особено след като отборът имаше редица добри положения в мача чрез Lennart Thy, между другото.

READ  Победата на Погакар в Обиколката на Ломбардия е специална по няколко начина

Малко след почивката Ливано Коминенсия разби тази надежда, когато Керстен беше лесно изчистен от топката и Коминенсия успя да се възползва след комбинация с Ван Дувен: 2-1. Нямаше наистина големи шансове за хората на Цволе, така че треньорът Дик Шрьодер се намеси двадесет минути преди края.

Кирстен, Юнес Таха, Фонтана и Дийн Хюбертс водеха отбора и доведоха четирима атакуващи играчи: Герван Кастанер, Толис Филиус, Габи Качели и Хичам Ачевай. Новите играчи създадоха опасност в предната част. Все още бяхте близо до гол в последната фаза, след като топката удари гредата, след като същото се случи със залога на Ван Полен. В крайна сметка все пак имаше гол в последния етап, но след това Йонг ПСВ. Саймън Кълън направи 3-1, гол, който може да се окаже решаващ в битката за титлата.

Заради поражението PEC Zwolle отстъпи лидерството на Хераклес Алмело, който има същия брой точки, но по-добър голов баланс. Така битката за титлата се свежда до последните два мача, като PEC все още играе срещу Roda JC (у дома) и Helmond Sport (гостуващ), а Heracles Almelo все още трябва да гостува на NAC Breda и да приеме Jong Ajax.

Състав на PEC Zwolle: Клевета Ван Пулен, Белен, Керстен (69. Ашивае); Таха (69. Кастанер), Томас (74. Чирино), Фонтана (69. Качели), Ван Хентоме; Хуибертс (69. Велиос), Медунянин; твоя.

Всяка неделя вечер последните футболни новини първо във входящата ви кутия? Абонирайте се по-долу за нашия футболен бюлетин: