Аки помага на Сити с прекрасен гол срещу Арсенал във ФА Къп

Агенция Франс прес

Футбол NOS

Нейтън Аке осигури място на Манчестър Сити в петия кръг на ФА Къп за сметка на Арсенал. Бранителят отбеляза единствения гол в мача: 1-0. Той го направи не със силен удар с глава или любимия си удар с левия крак, а с топката, която бе белязана от десния фланг.

Четвъртият кръг от Купата на Англия бе открит с мач между лидера във Висшата лига и втория. В лигата двата топ отбора все още не са се срещали този сезон. Мачът е насрочен за 15 февруари в Лондон и 26 април в Манчестър.

Така че зрителите седнаха на стадион „Етихад“ заради това. Мениджърът на Арсенал Микел Артета сякаш изпрати сигнал с няколко промени в състава, че конкуренцията е малко по-важна. Така на пейката започнаха Мартин Одегор, Габриел Мартинели и Александър Зинченко.

Агенция за защита на околната среда

Ерлинг Халанд (вляво) и Томас Партей (вдясно)

Все пак Арсенал имаше по-добър резултат през първото полувреме. Вратарят на германския Сити Стефан Ортега реализира удари на Такехиро Томиясу и Леандро Тросард. Сити излезе по-добре през второто полувреме.

Нов удар на Алварес

Пеп Гуардиола изпрати Аки на позицията ляв бек. Ерлинг Халанд беше в центъра на фронта и норвежецът имаше зловещи планове. Той не успя да вкара като Златан Ибрахимович с удар с велосипед от далеч извън наказателното поле. Освен това той имаше силен противник в лицето на Роб Холдинг. Изобщо не можа да вкара.

Това беше запазено само за Аке. Резервата Хулиан Алварес, аржентинският световен шампион, удари гредата, след което Джак Грийлиш видя как Аке се освободи след успешен дрибъл. Холандският национал спретна топката покрай вратаря Ортега в далечния ъгъл. След това гостите нямаха много шансове.

READ  Това е възможният състав на Аякс за домакинството срещу Екселсиор

Така например Аки стана победител в мача, а шесткратният носител на купата Манчестър Сити продължи напред. Арсенал остава фаворит за спечелването на титлата в лигата, но дуото вече не е в картите за рекордьора с четиринадесет трофея от ФА Къп в неговия шкаф с трофеи.