Аякс уволни треньора Шрьодер след равенство с ФК Волендам | футбол

Аякс уволни своя треньор Алфред Шрьодер в четвъртък вечерта. По-рано вечерта тимът от Амстердам завърши наравно 1-1 с ФК Волендам на „Йохан Кройф Арена“.

„Това е болезнено решение, но и необходимо“, обяснява генералният мениджър Едуин ван дер Сар. „След добър старт на сезона, загубихме ненужен брой точки. Интересувам се главно от играта, която се предлага. Имаме редица мачове, които можеха да се окажат, но това не се случи.“

Аякс не успя да спечели Ередивизи за седми пореден път в четвъртък и следователно е пети в надпреварата, на седем точки зад лидера Фейенорд. Веднага бе прекратено и сътрудничеството с помощник-треньора Матиас Калтенбах.

Петдесетгодишният Шрьодер работи в Аякс от това лято. Той дойде от Клуб Брюж и бе назначен за наследник на Ерик тен Хаг, който напусна Манчестър Юнайтед.

Все още не е известно кой ще бъде на пейката в неделя по време на гостуването на Аякс срещу Екселсиор. „Утре ще се срещнем отново и тогава ще вземем решение“, каза Ван дер Сар на пресконференцията.

Под ръководството на Шрьодер Аякс беше дразнещо елиминиран в Шампионската лига по-рано този сезон. Най-ниската точка на Millions Ball беше домакинската загуба с 1-6 от Наполи, най-голямата загуба за Аякс в европейски контекст.

Нещата също тръгнаха зле в Ередивизи. Равенството срещу Волендам беше седмият пореден път, в който Аякс не успява да спечели състезанието. Това не се е случвало през последните 58 години.

Още в петата минута на мача срещу Волендам фенове с бели носни кърпички и транспаранти призоваха Шрьодер да бъде изгонен. По-късно в мача скандиранията често призоваваха Шрьодер да бъде изгонен.