Европейско първенство за младежи Историческа победа на България! Отчет ден по ден

Тази страница съобщава за 2022 EPBF / Европейско първенство по динамичен билярд за младежи в Петрич, България от 27 юли до 3 август.

Текст: Rianus Jennissen (освен ако не е посочено друго)
Редактиране: KNBB
Снимки: EPBF
Изображения без лого: Rienus Gennissen

3 август 2022 г

Петрич България Юноши Обща реколта: 5x злато, 1x сребро, 1x бронз

За пореден път холандските юноши/TeamNL показаха най-добрата си страна през последния ден. Яник Понгърс и Джолиен Шурман отново спечелиха златото, този път с кралска топка номер 9, докато женският отбор взе бронз в края на това историческо Европейско първенство за младежи.

За съжаление, Sonny Hackmans беше в по-слаба форма от вчера и загуби на четвъртфиналите. Jolyon успя да спечели истински трилър, като Yannick взе лесна победа. На полуфиналите Джолиън пое контрола над играта и не изпусна водачеството. Съперникът на Яник излетя като ракета, но Яник запази хладнокръвие и успя да изтегли мача в състезание от хълм до хълм.

Юлиан Шурман изоставаше във финала с 9 топки, но това не се забеляза по време на турнира. Жестоко тя взе голяма преднина. Опозицията се бореше малко, но след като пропусна 9-топката, Джолиън си осигури титлата.

Яник тръгна като комета на финала, но след няколко нещастни моменти бързо стана 4-4. След тайм-аута Яник отново доминира и взе титлата.

След такива финали момичетата трябваше да играят още един полуфинал. Адреналинът все още беше в кръвта и съперниците търсеха реванш. За съжаление не успяхме да обърнем прилива и завършихме 3-ти.

Можем да кажем, че имахме много успешно Европейско първенство, където бяхме големи победители медални позиции.

Ние сме много горди с отбора. Те показаха нашия потенциал.

След медалите ни позволиха още едно традиционно плуване, този път в басейна на хотела, тъй като нямаше река.

––

2 август 2022 г

Следващият ден…..

След исторически ден, днес играхме от 9 топката до последните 8 с разнообразни удари.
И на женския отбор също беше позволено да поеме юздите.

READ  Трима фризийски джудисти пътуват с шансове за медали за Европейското първенство в България

Всички ние все още бяхме представени в 9-ball, за съжаление Мика ван Беркел, Тара Верхаарен и Меган Радемейкерс не успяха да достигнат нормалните си нива, което доведе до индивидуалните европейски шампионати за грабване.
Яник, Джолиен и Сони стигнаха до четвъртфиналите, като Сони спечели първия си медал от Европейско първенство индивидуално.
Мачът срещу Феликс Фогел беше добър и го изведе на четвъртфинал за първи път.

След 9-болката отидохме на вечеря с групата в уютния басейнен център на Петрич. Храната беше вкусна, но след това започна подготовката за срещата срещу швейцарките.
Тара успя да си отмъсти и да спечели убедително с 6-3, а във вълнуващ мач с 8 топки Джолион трябваше да остави победата на Швейцария, което наложи дузпи, за да продължи към полуфиналите.
По време на тренировъчния лагер бяхме обучени за сценария на дузпите и стратегията, която ще използваме.
При резултат 3-0 и само една пропусната топка от Холандия, реферът изрече думите „отборът на Холандия победител“.
Дори златният цвят да се загуби поради това, медалът е гарантиран.

Утре е последният ден от Европейското първенство – отиваме за четири златни медала!

–––-

1 август 2022 г

Young Orange пише история с 3 пъти злато за 1 ден

Денят започна в 9 опашка, където започнахме добре. Но днес беше 8-топката, където се проведоха четвъртфиналите, полуфиналите и финалите.

Джолиан Шурман, Яник Бонкерс и Мика ван Беркел отговаряха на условията.

Джолион имаше трудности с германския си опонент на четвъртфиналите, но показа много високо ниво на полуфиналите и особено на финала. Мика беше невероятно силен в четвъртината и особено в полувремето и успя да накаже всички грешки. На финала беше още по-вълнуващо, но след като съперникът сгреши, той успя да се успокои. Яник имаше невероятно впечатляващ мач на полуфиналите, но не остави камък необърнат от опонента си на финала.

Тройно злато за един ден е безпрецедентно за холандски пул. Голям поздрав за играчите на холандските юноши!

Въпреки че състезателите със сигурност вкараха топките в джобовете и направиха лъвския пай за постигането на тези постижения, на треньорския щаб на TeamNL Ройс Йенсен, Джон Рембе, Хюго Дувенворден и Олесия Била не бива да се отдава признание за тази безпрецедентна поредица от успехи. . Насладете се, препоръчваме класически филми за басейн!

READ  България отменя "субсидията за бежанци" - де Грьон Амстердам

Текст и снимка: Мортен Комбринк

–––-

31 юли 2022 г

Възстановяване с 10 топки, 8 топки се вижда без портокал на сцената

След лош ден за TeamNL, днес направихме хубава междинна стъпка към повече!

Яник Понгерс, Джолиан Шурман и Мика ван Беркел стигнаха до четвъртфиналите на 8-ма топка. Sonny Hackmans стигна до фазата на директните елиминации, но не успя в решаващата стойка. Tara Verhaaren и Megan Rademakers пропуснаха нокаутите, въпреки че играха добре.

Турнирът с 9 топки започва утре и следобед сядаме да аплодираме тримата четвъртфиналисти.

Междувременно EPBF отново снима със забавни кадри на нашите състезатели и треньори!

–––-

30 юли 2022 г

Празник с две ярки точки

За съжаление, арктическите богове не бяха за TeamNL днес.

Меган, Тара, Сони и Мика загубиха индивидуалните си мачове и загубиха от Полша в отборното състезание. Джолиан и Яник успяха да спечелят мачовете си, за да играят на четвъртфиналите утре.

Надяваме се утре да имаме още добри новини и да сме на подиума с още два златни медала.

„За щастие все още имаме снимки.“

––––-

29 юли 2022 г
Петък в първия и последен ден

Яник Понгърс спечели сребърния медал в първия медален ден. За съжаление не е цветът, на който се надявахме, но все пак добро представяне на Яник.

Денят видя смесени резултати. Мика ван Бергл за съжаление загуби първия си четвъртфинал на Европейското първенство. Но това преживяване е още една стъпка. Sonny Heckmans се върна от загубата си в първия кръг, за да спечели втория си двубой.

Меган Радемейкърс и Тара Верхарен имаха мач с различни шансове за победа, като Тара излезе от дясната страна на резултата. Julian Schurmann игра добре и спечели първия си кръг.

READ  Fox се отказва от опцията за тест за COVID-19, която изисква работниците в Ню Йорк да бъдат ваксинирани

Още един напрегнат ден очаква всички утре и момичетата ще изиграят първия си отборен мач.

28 юли 2022 г
По традиция 14.1 е на показ в първия ден на Европейското първенство за младежи

Жените все още имаха почивен ден, а мъжете можеха да отидат направо на работа. Soni беше отстранен след трудно равенство и се съсредоточи върху топката 10. Яник направи най-големия пробив от всички младежи в Ден 91 и показа, че може да спечели златото. Мика започна силно, но имаше труден 2-ри мач, но също така показа, че е кандидат за златото сред учениците в последните 16. С много добра и зряла игра той не остави камък необърнат от своя финландски съперник.

Утре започва женският турнир по 10 топки, като Яник и Мика играят четвъртфинал.

Ден с много релакс, но изтощителни дейности!

27 юли 2022 г

Готови сме!

След закуска пазаруваме с селекция от Lidl. След това изиграха няколко игри, за да се отпуснат, докато Хюго и Раянъс регистрираха играчите в турнирната система.

Следобед успяхме да тренираме един час, където всеки можеше да усети масите. По-късно следобед някои отидоха да се отпуснат в хотела, а други отидоха до басейна за приятно освежаване.

След вечеря на дневен ред беше церемонията по откриването на Европейското първенство. Състезанието започна с носенето на знамето на Меган и уроци по българска култура. Утре сутрин Яник и Сони ще започнат състезанието за холандския отбор.

EPBF / Dynamic Billard European Championship Youth 2022 ще се проведе в Петрич, България от 27 юли до 3 август.