Заглавието на устойчивостта за хокеистите на Световното първенство след победа над Аржентина | други спортове

видеоС бурна готовност и без висок стандарт стана повече за личността на хокеистите. Играчите казаха, че третата поредна световна титла символизира устойчивостта след убедителна победа с 3-1 над съперника Аржентина в Тераса, Каталуния.

Рик Спайкенбринк

Последна актуализация:
06:03 ч

Написано от Рик Спайкенбринк

Заглавието може да е безкрайно. — Но за първи път по този начин — каза Фредерик Матла. С „по този начин“ нападателят имаше предвид, че е положена и продължава да се работи упорито, за да се създаде здравословна култура на представяне в Orange, където има много по-голяма загриженост за физическото и психическото благосъстояние на всеки. Този процес отвлече вниманието от тазгодишния хокеен мач, но не беше за сметка на представянето. Матла: „Можем да се гордеем един с друг за начина, по който работихме за това. Беше дълъг сезон, случиха се много неща, но показахме издръжливост.“

Нещата не вървяха гладко на това световно първенство. Груповата фаза беше трудна, на четвъртфиналите (2-1 срещу Белгия) и на полуфиналите (1-0 срещу Австралия) разликата беше незначителна. От няколко десетилетия е ясно, че Холандия не трябва да бъде 100%, за да спечели много страни. Но снощи Аржентина, другата велика нация в женския хокей, ви очакваше.

© ANP

Холандия вече знае какво да очаква срещу Лас Леонас. От 2008 г. те са изиграли много важни мачове един срещу друг. Отборът оправдава титлата си. В играта са вложени много страст и енергия. Играчите търсят или заобикалят ръба. Но ако запазят хладнокръвие, могат да играят добре и хокей.

Но Холандия най-често запазваше най-добрия мач за финала. Аржентина доминираше около шест минути, но тази буря отмина бързо и в останалата част от първото полувреме оранжевото беше това, което надви времето. Мария Вершор отбеляза гол в началото на втората четвърт, след като аржентинският вратар Белен Сочи не изпълни правилно ъглов удар. Матла направи 2-0 моменти по-късно, когато отправи красив пас от Лорен Лоринк към вратата с бекхенд. Отзад Холандия унищожи всеки аржентински опит за атака с отлична игра в защита. Отборът беше много остър, броят на прехващанията не можеше да бъде изброен.

С хубав гол оранжевите решиха финала още в третата четвърт. Атаката започна отзад с „тики-така пасове“ между Вершор и Ева де Гуеде. Тя игра във Фрийке Моес, която натисна Филис Албърс и запечата нападателя.

Точно в момент, когато хилядите фанатизирани „испански аржентинци“ на препълнените трибуни в Тераса сякаш губеха самочувствие, специалистът по дузпи Агустина Горзелани се разписа с гол за 3:1. Но Холандия остана изправена и спечели трибъл световни титли.

Това беше любезно сбогуване с полузащитника Марлос Кителс, изключителен спортист от вчера. И за Джамилон Мюлдерс, който освен временен национален селекционер, е и нещо като кризисен мениджър от шест месеца. Но това беше трудна година за всички в отбора. Ето защо тази награда е по-ценна за повечето играчи от цялото злато, събрано през последните години.

AP

© ANP

„Беше върховна мечта“

„Това определено са точките върху i“, каза временният треньор на националния отбор Джамилон Мюлдерс след победата с 3:1 над Аржентина пред камерата на Ziggo Sport. …беше върховна мечта и на всички беше ясно, че в началото ще е трудно. Първите шест до осем минути бяха за оцеляване, а след това играхме страхотен хокей и свършихме страхотна работа.”

След време много чувства избухнаха, със сигурност към Мълдърс, чийто последен мач като национален треньор беше. Треньорът не можа да сдържи сълзите си, но падна на колене до страничната линия.

Мълдърс беше заменен от Пол ван С. „Книгата вече е затворена, все още съм национален треньор за минута“, пошегува се той малко преди полунощ. Мълдерс трябваше да смени Алисон Анан, след като доказа, че в отбора не е имало добра атмосфера от години и имаше шест месеца, за да подготви оранжевите за Световното първенство.

„През януари и февруари бяхме мъртви“, каза треньорът. „Много се гордея с този отбор и как се справихме всички тази година. Играта в тази атмосфера беше подарък за всички.“

Ева де Гуеде изглежда е пропуснала Световното първенство, но тя беше там след тежка контузия на коляното. 33-годишната рутина не пожела да разкрие много за бъдещите си планове. „Имах много време да помисля какво ще правя“, отбеляза тя в рехабилитацията си. „Но все още не знам. Сега ще се наслаждавам на факта, че стоях тук. Наистина ми хареса отново и мисля, че е много умно от наша страна.“

За Марлос Кителс (29) това все пак беше последният финал. Ако ми беше позволено да го напиша, това щеше да е сценарият. Беше трудна година, но успяхме. Толкова съм горд от начина, по който се прегърнахме като екип. Мисля, че това е най-красивата титла в света.“

Национална пристанищна агенция / Агенция за опазване на околната среда

© ANP / EPA

AP

© ANP

READ  Откровението на Спарта се дължи отчасти на красивия гол на Lauritsen, който просто минава покрай Cambuur| футбол