Кимих води Байерн до победа над Арсенал и класиране за полуфиналите на Шампионската лига

Ноус Футболсредно

Байерн Мюнхен се класира за полуфиналите на Шампионската лига за сметка на Арсенал. След равенството 2-2 миналата седмица в Лондон, удар с глава на Джошуа Кимих в средата на второто полувреме беше достатъчен за Германия: 1-0.

Холандският национал Матейс де Лигт бе включен в титулярния състав на клуба-домакин и изигра пълните деветдесет минути в халфовата линия.

Най-накрая отново премина четвъртфиналите

През последните три сезона четвъртфиналите бяха крайната дестинация за Байерн, шесткратен победител в най-важния клубен турнир в Европа. Последният път, когато Байерн стигна до четвъртфиналите, беше точно преди тази нулева серия, а след това веднага спечели Шампионската лига под ръководството на Ханси-Дитер Флик.

Матайс де Лигт държеше топката далеч от Кай Хаверц

След загубата на титлата на Германия – след единадесет поредни национални първенства – и ранното отпадане от турнира за националната купа, Байерн е изключително загрижен да направи Шампионската лига успешна.

Статистически погледнато, връзката с Арсенал беше много добра: преди това баварският клуб се изправи срещу английския отбор четири пъти в елиминациите на Шампионската лига и без изключение южногерманците спечелиха.

бавно

Клубът домакин също имаше първи шансове, но английският нападател Хари Кейн – който носи фланелката на Арсенал за един сезон в младостта си – не беше в полезрението му.

В средата на първото полувреме бившият играч на Аякс Нусаир Мазрауи напредна с пълна скорост отляво. Трогателният му кръст премина в тесен диапазон.

Центриране на Нусаир Мазрауи от Байерн

След това дойде ред и на двамата вратари да се откроят: вратарят на Арсенал Давид Рая спаси удар на Джамал Мусиала, докато Мануел Нойер блокира удара на Мартин Одегаард с малко усилия. Германският последен стълб имаше късмет скоро след това, когато Габриел Мартинели не успя да избие ъглов удар след добра работа на Одегаард.

READ  Петкратната победителка Винъс Уилямс губи на Уимбълдън като Гоф| Тенис

Така дуелът, който започна малко бавно, но сигурно, започна да набира сила. Арсенал доминира. Но няма истински тласък за „артилеристите“, които бяха победени с 5-1 при последните си две визити на „Алианц Арена“ (2015 и 2017).

Един бар и друг

След почивката сцената отне по-малко време. Само минута по-късно ударът с глава на Леон Горецка срещна напречната греда на Арсенал, а отбитата топка на Рафаел Герейро бе ударена от защитник от външната страна на гредата.

Вратарят на Байерн Мюнхен Мануел Нойер стреля топката във вратата

Байерн не спря дотук. Лондончани отблъснаха и поведоха в 63-ата минута, Гереро отправи центриране, което Кимих засече директно, докато някои играчи на Арсенал гледаха: 1-0.

Мениджърът Микел Артета, който също беше елиминиран два пъти от Байерн, докато играеше за Арсенал, трябваше да измисли нещо и да привлече Габриел Жезус и Леандро Тросард, човекът, който направи 2-2 миналата седмица, в отбора.

Нямаше резултати. Нойер запази вратата си чиста за 58-и път в Шампионската лига, изоставайки от своя рекордьор колега Икер Касияс.