Манчестър Сити и Лайпциг се класираха за Шампионската лига, а Пари Сен Жермен загуби изненадващо в Милано

Шави Симонс аплодира след гола си

Ноус Футбол

С два оставащи мача в група G Манчестър Сити си осигури място в елиминациите на Шампионската лига. Отборът на треньора Пеп Гуардиола победи с 3-0 госта Йънг Бойс от Швейцария. Разен Пал Спорт Лайпциг също се класира за осминафиналите, след като победи Цървена звезда Белград с 1-2.

Серия без загуба от 28 мача

Последната домакинска загуба на Манчестър Сити в Шампионската лига беше преди пет години. През септември 2018 г. Олимпик Лион напусна стадион Етихад с победа с 2-1. Оттогава английският клуб няма загуба в кариерата си, продължила до момента 28 мача.

Ерлинг Халанд даде преднина на домакините чрез реализирана дузпа. Така Йънг Бойс допуснаха гол за шестнадесети пореден мач в Шампионската лига. Малко преди края на първото полувреме Фил Фодън поведе с 2:0. След почивката Халанд вкара трети гол за вечерта с далечен удар.

Ерлинг Халанд бележи първия гол от дузпа

Лайпциг се класира напред срещу Цървена звезда с красив гол на Шави Симонс. Холандският национал не позволи на топката да бъде спряна и стреля перфектно в далечния ъгъл.

Фактът, че Лайпциг имаше само един гол разлика през първото полувреме, беше против шансовете. Лайпциг имаше няколко големи положения, но им липсваше ефективността, за да се дистанцират от сърбите, които все още не са спечелили мач от Шампионската лига този сезон.

През втората част Лайпциг отново успя да отбележи. Луис Опинда, бивш играч на белгийския Витес, отбеляза 0-2. Автогол на защитника на Лайпциг Бенжамен Енрикес върна Цървена звезда в мача няколко минути по-късно.

READ  Юнкер се надява да се възстанови в Ориндж преди решителния дуел: "Не мога да правя магии" засега

Милан печели с Рейндерс в стартовия състав

В група F Милан победи Пари Сен Жермен с 2-1 на Сан Сиро.

Вратарят на Пари Сен Жермен Джанлуиджи Донарума беше изправен пред презрението на феновете на домакините през целия мач. Юношата на Милан замина за Париж със свободен трансфер преди две години и не е забравен от привържениците на Милан.

Беше толкова болезнено, че бивш играч на големия съперник Интернационале – подходящо наречен Милан Шкриняр – отбеляза изравнителен гол за 0-1 в рамките на десет минути след ъглов удар.

Милан – с холандския национал Тияни Рейндерс, както винаги в титулярния състав – не се представи добре през последните седмици, но ранният дефицит не натовари допълнително краката.

Милан Шкриниар (вляво) празнува равенство 1-0 с Килиан Мбапе

Миг по-късно Рафаел Леао изравни с ножица от рикошета. Първите петнадесет минути могат да бъдат описани само като пълни с възможности. В рамките на половин час Усман Дембеле също нацели напречната греда с красив удар, а при контраатака Оливие Жиру стреля в страничната мрежа.

Същият мощен французин направи изненадващ резултат 2-1 срещу своите сънародници пет минути след почивката, разбира се със силен удар с глава. Въпреки че поведоха, италианците бяха най-близо до гол, като разочароващият Пари Сен Жермен удари гредата само чрез Лий Канг-ин.

Оливие Жиру празнува гола си срещу Пари Сен Жермен

В същата група F Борусия Дортмунд победи госта си Нюкасъл Юнайтед с 2:0 по-рано вечерта. Германците, които спечелиха с 1:0 в Нюкасъл преди две седмици, поведоха в рамките на половин час. След хаотична атака покойният Никлас Волкруг отбеляза първия си гол в Шампионската лига.

Самородно злато на терена в Дортмунд

Мачът бе прекратен за кратко в началото на второто полувреме, след като феновете на Дортмунд хвърлиха фалшиви златни кюлчета и фалшиви пари на терена. Твърди се, че това е протест срещу УЕФА и комерсиализацията на футбола.

READ  Хамилтън отново предизвика полемика в Абу Даби: „Манипулиране на титлата на Верстапен“

На играчите на домакините не им пукаше и дори направиха 2:0 чрез Юлиан Бранд десет минути след края на контраатака.