Матайс де Лигт преминава за първи път в Бундеслигата на Хари Кейн в Байерн Мюнхен | чужд футбол

с видеоБайерн Мюнхен започна новия сезон в Бундеслигата с победа с 0-4 срещу Вердер Бремен. Шампионите от последните 11 сезона си отмъстиха за болезненото домакинско поражение с 3-0 от РБ Лайпциг миналата седмица в Суперкупата на Германия.

Майн Грюнщайг

Последна актуализация:
00:05 ч

Хари Кейн направи впечатляващ дебют в Бундеслигата. 30-годишният нападател от Лондон, който дойде от Тотнъм за 100 милиона евро миналата седмица, наистина асистира за откриващия гол след три минути.

Кейн умело чукна топката от средата на терена към Лерой Сане, който вече не можеше да бъде изпреварен от защитниците на Вердер Бремен и успя умело да завърши топката отдясно: 0-1.

Със съотношение от дузпи 1-11 (1-4 на вратата) и не по-малко от 76 процента притежание на топката, Байерн Мюнхен очевидно беше по-добрият отбор през първото полувреме, но Вердер Бремен започна новия сезон в отлична форма. Номер 13 за миналия сезон имаше три възможности в първите пет минути след почивката, но не успя да изравни на Wesser Stadium.

След това Байерн бавно си върна контрола отново, което доведе до преднина от 0-2 с оставащи петнадесет минути. След дрибъл по левия фланг на канадския национал Алфонсо Дейвис, топката стигна до Кейн, който взе решението с удар от къс ъглов удар. Малко след това Кейн трябваше да напусне терена заради лека контузия. В 90-ата минута Лерой Сане направи 0-3 за Байерн, който спечели 11-ата си поредна титла в Бундеслигата миналия сезон с голова разлика (поради загубата на Борусия Дортмунд в последния ден). В 94-ата минута Матис Тал, талантливият 18-годишен французин, който замени Кейн, направи 0-4.

„Беше прекрасна вечер. Бях малко нервен, но и развълнуван за първия си мач в Бундеслигата. Имах няколко пеперуди в стомаха си, но винаги имам това, преди да изляза на терена. Беше труден мач , обаче“, каза Кейн след това. Че започнахме добре с бърз гол. Но след като вкарах гол, тя ме успокои. Резервите приключиха след това.“

READ  Бенто подава оставка като треньор на националния отбор на Южна Корея, след като Бразилия беше елиминирана | световно първенство по футбол

Лерой Сане и Хари Кейн отбелязаха три от четирите гола на Байерн Мюнхен. © ANP / EPA

Де Лигт влиза, Мазрауи играе цял мач

Томас Тухел избра да започне новия сезон в Бундеслигата без Матайс де Лигт. Оранжевият национал е започвал 41 пъти от пейката. Южнокорейският защитник Ким Мин Джей, който замени италианския шампион Наполи за 50 милиона евро в средата на юли, бе в сърцето на отбраната до френския защитник Дайот Упикано.

24-годишният Де Лигт направи леко впечатление миналата седмица в загубения от неговия отбор дуел с РБ Лайпциг (0-3) за Суперкупата на Германия, като Дани Олмо отбеляза хеттрик за носителя на Купата на Германия. Той едва успя да овладее испанеца, който се разписа три пъти. Де Лигт беше заменен на полувремето при преднина от 0-2.

Де Лигт игра за Ким Мин Джей в средата на второто полувреме, който не направи особено убедително впечатление през втората част. Насир Мазрауи получи право да остане на десния бек през целия мач, а Райън Гравенберч беше оставен на резервната скамейка за германския шампион.

Байерн Мюнхен ще поднови Бундеслигата следващата неделя (17:30) с реванш срещу ФК Аугсбург, с капитан Джефри Гилио. Борусия Дортмунд започва новия сезон в Бундеслигата в събота вечер (18:30) с реванш срещу ФК Кьолн, клубът, където Байерн спечели титлата по голова разлика в последния ден на миналия сезон чрез равенството на Дортмунд с Майнц.

Шави Симонс започва в събота (15:30) за РБ Лайпциг с първия мач срещу Байер Леверкузен, с Тимъти Фосу-Менса и Джереми Фримпонг. Холандският ляв бек Мичъл Бакер (Аталанта) и Дали Синкгравен (Лас Палмас) напуснаха отбора на баския треньор Шаби Алонсо това лято.

Радост сред футболистите на Байерн Мюнхен след бързия гол на Лерой Сане след пас на Хари Кейн. © AFP

READ  Примож Роглич получава "повърхностни порязвания" и натъртвания след падане по време на турне в Страната на баските

Програма, резултати и място в Бундеслигата
В нашия мач център можете да видите пълната програма за следващия кръг на Бундеслигата. По-долу можете да гледате всички наши футболни видеоклипове.