Небрежният Ливърпул не може да се отърве от загубата на CL срещу Кристъл Палас | чужд футбол

След болезненото поражение на „Анфийлд“ срещу Реал Мадрид, Ливърпул също претърпя щети при гостуването си на Кристъл Палас. Отборът на Юрген Клоп така и не надмина равенство 0-0 и остана на седмо място във Висшата лига.

Можеше да е вечер, когато почти сигурната елиминация на CL в Ливърпул можеше да бъде забравена за известно време. Червените се възстановиха леко през последните седмици и отново погледнаха към челната четворка – добре за нов билет за Шампионската лига. Но тогава трябваше да бъде спечелен в Кристъл Палас.

С Коди Якбко и Върджил ван Дайк, между другото, в титулярния състав, Ливърпул създаде шепа положения през първото полувреме, но беше невъзможно да доминира и да форсира гол. Бяха допуснати много невнимателни грешки, особено в строителството. Малко след почивката Мохамед Салах беше много близо до 1:0, но рикошираният му удар се отби в напречната греда.

В продължението хората на Клоп едва успяха да стиснат юмрук, докато Кристъл Палас изглеждаше мирен с равенство. Оказа се разочароваща гледка.

Заради новата загуба на точки Ливърпул продължава да е на седмо място с шест точки и мач по-малко от Тотнъм Хотспър (четвърти). Кристъл Палас балансира грациозно в горната част на дясната страна този сезон. Отборът на Патрик Виейра все още е 12-и.

READ  Американският баскетбол тръгва на футболно турне със състезанието за Купата на НБА

Числа във Висшата лига
Гледайте всички видеоклипове на Висшата лига, всички резултати, програма, класиране на Висшата лига и всички статистики (най-добри голмайстори, жълти и червени картони, асистенции) в долната част на тази статия. Вижте нашия мач център тук!