Полша и Уелс отбелязват големи победи и играят за място в групата на Холандия на Европейското първенство във вторник

Полша печели с 1-0

Ноус Футболсредно

Уелс и Полша се класираха за финала на квалификациите за Европейското първенство за сметка съответно на Финландия (4-1) и Естония (5-1). Двата отбора ще играят следващия вторник за място в група D на Европейското първенство с Холандия, Австрия и Франция.

В Кардиф уелсците, водени от играча на Фулъм Хари Уилсън, поведоха рано. Финландският вратар Лукас Храдецки успя да удържи удара на Уилсън, но Дейвид Брукс вкара при отбитата топка в третата минута.

Уелс направи 2-0, когато Уилсън върна фаул към Неко Уилямс и последният изви топката в корнер. Опитният финландски нападател Теему Пуки отново нажежи напрежението преди полувремето, но след почивката Бренан Джонсън увеличи преднината на два гола с центриране в мрежата.

Уелс води с 2-0

През второто полувреме капитанът на Уелс Бен Дейвис беше отменен гол, но резервата Даниел Джеймс се възползва от грешка на Финландия и заобиколи вратаря Храдецки и направи 4-1 в 86-ата минута.

Полша оправдава любимата си роля

Във Варшава Полша се издигна до нивото на фаворит срещу Естония, подпомогната отчасти от втори жълт картон от естонския защитник Максим Паскуци в 27-ата минута.Преди това Пшемислав Франковски вече беше открил резултата от външния десен фланг, след лоша защита от Кен Каласти.

Пет минути след края на първото полувреме Пьотр Зиелински отбеляза преднината с глава след пас на Никола Залевски. Полският капитан Роберт Левандовски не вкара, но направи асистенция за Якуб Пиотровски за 3:0.

Автогол на капитана на Естония Карол Метс и гол на резервата Себастиан Шимански (бивш Фейенорд) направиха 5-0. Мартин Виткал спаси честта с късен гол срещу слабата Естония, която никога не е играла на Европейско първенство.

READ  Ван дер Поел готов за мача на Световното първенство с Ван Аерт: „Петдесет и петдесет“ | Колоездене

Гудмундсон е героят на Исландия срещу Израел и завръщането на Украйна срещу Босна

Последният мач за място в група Е на Европейското първенство (с Белгия, Словакия и Румъния) ще бъде между Украйна и Исландия. На лошия терен на стадион Биелено поле в Зеница не се случи много през първото полувреме на полуфиналния мач между Босна и Херцеговина и Украйна.

След почивката домакините поведоха много, когато украинецът Микола Матвиенко блокира удар на Амар Дидич. Само петнадесет минути преди края Михайло Модрич отбеляза първия удар към вратата на Украйна.

В последния етап украинците превърнаха разликата в аванс. Резервата Роман Гармчук вкара изравнителния гол в 85-ата минута, а след центриране на Гармчук нападателят на Жирона Артем Довбек завърши обрата три минути по-късно с глава: 1-2.

Алберт Гудмундсон ликува с 1-1

Исландия победи Израел с 4:1 в Будапеща. Бившият играч на ПСВ Айндховен Еран Захави падна на земята в наказателното поле и сам изпълни ранната дузпа, но Алберт Гудмундсон (бивш ПСВ ПСВ, бивш Аризона) изведе Исландия с 1-1 напред с красив пряк свободен удар и Арнор Ингве Траустасон вкара откриващия гол. Втори гол за Исландия.

След като Рой Ревиво беше изгонен за грубо влизане, Израел изглеждаше неспособен да се върне, но ръката на Гудмунд Тораринсон донесе на отбора втори наказателен удар. Захави отново получи топката, но този път нападателят стреля в аут.

Беше скъпа мис. Гудмундсон наказа грешката безмилостно, тласкайки Исландия до 3-1 и поставийки крайния резултат след ретур с третия си гол за вечерта, когато резултатът стана 4-1.

Намесата на ВАР ще струва скъпо на Люксембург

Гърция нямаше проблем с Казахстан и се дистанцира преди края на първото полувреме в Атина. Тасос Бакасетас (наказателен удар), Димитриос Белкас, Фотис Йоанидис и Димитриос Корпилис отбелязаха през първото полувреме, а пет минути преди края резултатът стана 5:0 чрез автогол на Еркин Тапалов.

READ  Уикендът във Формула 1 продължава "както обикновено" въпреки съмненията сред различните пилоти | моторни спортове

В последния мач за място в група F (с Турция, Португалия и Чехия) гърците ще срещнат Грузия във вторник. Грузия спечели с 2-0 над Люксембург без наказаната звезда Квиция Чварачелия, след като голът на Люксембург за 1-1 беше отменен поради намеса на VAR.

Така Буду Зивзивадзе стана играч на мача на Тбилиси. Играчът на Карлсруе СК уцели напречната греда в началото и даде преднина на домакините в 41-ата минута след лошо изчистване на Матиас Олесен.

• Агенция Франс прес

Jerson Rodriguez аплодира твърде рано

Гурам Кашия, Бодо Зевзевадзе и Джордже Микаутадзе празнуват победата с 1-0.

Сълзи за люксембургския гражданин Флориан Бонерт

След почивката Люксембург беше по-добрият отбор и бившият играч на Телстар Жерсон Родригес стреля брилянтно в корнер от обрат. Въпреки това реферът на VAR Хосе Мария Санчес беше извикан отстрани, за да прегледа ситуацията.

Защитникът на Люксембург Максим Шано изглежда се сблъска с крака на бившия играч на Аякс Джордже Микаутадзе. След като видя снимките, реферът даде червен картон на Шанют и свободен удар на Джорджия. Много празнуваният гол на Люксембург не се случи.

Леван Шенгелия удари гредата от свободен удар, а миг по-късно Зевзевадзе реши мача с втория си гол. Бившият играч на Витес Йорам Кашия също беше в титулярния състав на Грузия, а настоящият защитник на Витес Мика Пинто се оттегли преди края на първото полувреме в полза на Люксембург.