ПСВ Айндховен във финалната купа на блистери след Аякс | футбол

Отборът на Амстердам не премина през лошия рестарт, така че Роджър Шмид ще завърши мандата на ПСВ с поне два трофея. В началото на сезона ПСВ вече беше твърде силен за Аякс в битка по скалата на Йохан Кройф. ПСВ също се бори с Аякс за националната титла, но е изправен пред дефицит от четири точки.

Това беше четвъртият път, когато двата отбора се срещнаха във финала за купата на KNVB, а предишните три пъти Аякс беше най-силен. Отборът на Тен Хаг имаше предимството да се подготви тихо в този финал, като ПСВ Айндховен играеше в Конферентната лига срещу Лестър Сити в четвъртък и бяха отишли ​​дълбоко и претърпяха голямо разочарование.

вратарски сапун

„Но ако можеш да играеш на такъв финал, това ти дава нова енергия“, каза преди това треньорът на ПСВ Роджър Шмид. Филип Макс, който имаше тежки моменти в четвъртък, беше достатъчно подготвен, за да започне мача, което означава, че ПСВ Айндховен играе за същия отбор срещу Лестър Сити. Оказва се, че надеждите на Шмид, че Армандо Обиспо и Нони Мадуеки са все още готови, тъй като заместниците са били напразни.

Класен в дуел с Рамало

ПСВ Айндховен започна финала с ентусиазъм и първият удар към вратата беше на капитана на ПСВ Айндховен Коди Джако. Ударът му беше лесна плячка за Мартин Стекленбург. 39-годишният вратар попадна под гредата на Аякс за първи път от края на август. Контузия на бедрото го извади от игра през всичките тези месеци. Първоначално Стекеленбург беше заменен от Vitality от Remko Pasveer, но след като си счупи пръст, Андре Онана се завърна от наказанието си за допинг. Но той го развали през последните седмици с поредица от грешки на вратаря и невнимателно поведение, което доведе до изоставане на Тин Хаг от току-що възстановения Стекленбург във финала за купата и останалата част от сезона.

READ  Страхотен гол на Мбапе при победата на Пари Сен Жермен над Ювентус и победа на Реал въпреки оттеглянето на Бензема | Понастоящем

Аякс е начело

Опитният вратар не направи много през първото полувреме, тъй като след активен старт на ПСВ Аякс пое. Притежателят на купата диктува мача и успя да се превърне в заплаха, често включвайки Брайън Броби. Нападателят, определен от РБ Лайпциг през януари, беше фаворит пред Себастиен Халер, тъй като той има по-голяма заплаха в дълбочина в играта си и Тен Хаг смяташе, че това може да навреди на ПСВ.

В 23-ата минута Аякс напредна. Райън Гравънберч накуцваше добре през защитата на Аякс, като Дани Маккели се възползва добре от организирането на предимството в случай на фаул на халфа, който отчасти заради това влезе в обещаваща позиция и остави вратаря на ПСВ Ивон Мфуго без шанс (0 -1).

Гравенбрих празнува 1-0.

Мишени офсайд

Аякс се радваше на Макелеле, а това беше малко по-рано, когато Душан Тадич падна в наказателното поле в двубой с Джоуи Ферман. Когато Аякс извика за дузпа, Макелеле беше непреклонен, а помощник-съдията на VAR Денис Хеглер не беше заложен, защото не беше сто процента чиста позиция.

Доминацията и най-добрите шансове за Аякс останаха. ПСВ Айндховен беше притискан от време на време, но това не доведе до много големи шансове, с изключение на гол на Иран Захави, който беше отменен за офсайд. Тази съдба удари и Аякс с 0-2 преди края на първото полувреме. Насир Мазрауи изстреля топката в мрежата извън обсега на Мфуго, но Хеглер и екипът му видяха Душан Тадич в офсайд в атака малко преди това.

С главата надолу

Това решение се оказа решаващо заради начина, по който ПСВ Айндховен излезе от съблекалнята след почивката. Ядосан отбор на Шмид обърна мача напълно с главата надолу за пет минути. Първо, Ерик Гутиерес се насочи с глава, след като Ибрахим Сангари удължи свободен удар на Джакпо с глава (1-1).

А от началото на мача Гакпо даде преднина на Айндховен с 2-1. Лисандро Мартинес небрежно загуби топката в подготовката, след което Гакпо успя да се раздвижи и остави Стекеленбург без шанс от шестнадесетия край (2-1). Де Куип беше напълно обърнат с главата надолу и феновете на Айндховен танцуваха по трибуните и пяха от радост.

Изморен

Тази радост изглеждаше краткотрайна, веднага след като Дейви Класен изглеждаше изравнен, но отново последвана от намесата на VAR, който нарисува линия през вратата поради тесен офсайд на Probe. Наложи се Аякс отново да търси изравнителен гол и гредата застана на пътя на успеха на Тадич.

В Айндховен миналия четвъртък експресивното облекло започна да влиза в сила, след което Шмид реши да замени Ферман и Якпо с Брома и Рицу Доан. Защитата на Аякс се забави малко, но ПСВ отново се измъкна от изравняването, когато Мфуго умело спаси залога на Беър Шурц. Той току-що беше влязъл вместо Едсън Алварес, докато Халер беше привлечен от Тин Хадж за Мазрауи.

голямо парти

Айндховен се издържа добре, като халфовете Санджари и Гутиерес удариха със стил. И двамата спечелиха дуели на поточната линия и по-специално Сангарх успя да стисне дългите си крака между тях.

Тъй като заместниците Брума и Йорбе Вертесен не успяха да се възползват от страхотните възможности за гол на Стекеленбург и по този начин не успяха да затворят мача, мачът остана вълнуващ до последната минута. Вертесен дори удари гредата след добра индивидуална работа. Но Аякс вече не може да свие юмрук. Представянето на бившия играч на ПСВ Айндховен Мехмет Ихтарин, който беше приветстван от феновете на Айндховен със свирка, не промени това, така че привържениците на ПСВ да празнуват с голяма гала заради 10-ата си победа за КНВБ Купа в историята на клуба. Първата от 2012 г. Много хубава победа от гледна точка на ПСВ, защото топ претендентът беше победен на финала, което също може да даде тласък на отбора на Шмид в остатъка от надпреварата за титлата.

READ  Swiatek се издига до фаворит на US Open и печели трета титла от Големия шлем | Понастоящем