След вълнуващо първо полувреме холандските хандбалистки паднаха от Норвегия

Агенция Франс прес

NOS Спортсредно

След победите над Аржентина и Северна Македония холандските хандбалисти не успяха да победят и Норвегия на световното първенство Полша и Швеция. Шестият на последното Световно първенство, който загуби финалите през 2019 и 2017 г., беше много силен за оранжевите с 27-26.

В Краков оранжевите започнаха яростно. Норвегия вкара първа, но Холандия отпадна с 3-1 минути по-късно. Тази преднина постепенно се увеличи през първото полувреме.

Отчасти благодарение на отличния вратар Барт Равенсберген, който също се представи отлично срещу Аржентина и Северна Македония, оранжевите дори водеха с шест точки.

Самир Бен Ганем вкарваше с мисълта за големия играч за холандския отбор. Играчът на Circle Aalsmeer отбеляза четири пъти през първото полувреме, което завърши Холандия с преднина от 17-13. Останалата част от холандския отбор също беше нащрек, тъй като оранжевите завършиха първото полувреме със 74% стрелба. Норвегия е с 57%.

оранжеви снимки

Люк Стайнс в мача срещу Норвегия

След почивката тимът на националния селекционер Стафан Олсон продължи стабилно за кратко. С бърза игра и скали в сърфа, Ravensbergen все още е в най-добрия си вид, преднината остава същата за известно време, но норвежците се доближават малко по малко.

READ  Матайс де Лигт преминава за първи път в Бундеслигата на Хари Кейн в Байерн Мюнхен | чужд футбол

След двадесет минути игра Кевин Гуликсен направи 20-20 след бърза атака. След това имаше много време за промяна на преднината, но няколко минути преди края норвежците увеличиха разлика от две. Холандия, където тръбата беше празна, върна 25-26, но в крайна сметка норвежците спечелиха.

Вижте реакцията на голмайстора Самир бин Ганем по-долу.

Бин Ганем: Много тъжно, но можем да се гордеем