Утрехт и RKC Waalwijk завършиха наравно в забавен мач

Ноус Футбол

Гледайте резюмето на FC Utrecht – RKC Waalwijk

FC Utrecht завърши наравно в първия мач срещу RKC Waalwijk. Резултатът беше 1-1 благодарение на голове на Виктор Йенсен и Майкъл Крамър. Утрехт и РК Ваалвейк могат да се борят, за да видят кой ще се отдалечи от зоната на изпадащите.

След мача Утрехт се изкачи до дванадесето място, а РК остана на петнадесето място в класирането.

В края на първото полувреме мачът бе прекратен за кратко, след като Крамер пропусна дузпа заради фенове, хвърлящи предмети по терена. След началото на втората част капитанът на РКЦ отбеляза изравнителен гол.

Утрехт няма загуба от октомври

Треньорът Рон Янс Утрехт е в отлична форма. Отборът на Домстеделинген вече беше непобеден в седем мача преди началото на срещата. Първата опасност за Галгенвард дойде от домакините.

Вайсен побесня и удари Виергевер в лицето

Вратарят на RKC Etienne Vaessen можеше да получи дузпа през първите петнадесет минути. След центриране вратарят опита да изчисти топката, но по същество удари капитана на Утрехт Ник Вергивер. Няколко секунди по-късно той блокира удара на Отман Бусаид.

Заслуженият аванс дойде след драматична защита на отбора на Ваалвейк. Голмайсторът на клуба Виктор Йенсен направи 1-0 за Утрехт и слабо играещият отбор на РКЦ изглежда нямаше отговор на играта на домакините.

Изравнителният гол обаче дойде през първото полувреме. При изпълнение на ъглов удар халфът на Утрехт Матс Сиунтьес умишлено удари с лакът топката, след което реферът Сердар Йозубуюк вкара топката в наказателното поле.

Нападателят на РКК Михиел Крамер пропусна първия наказателен удар, но точният удар бе разрешен, тъй като вратарят Василиос Баркас излезе твърде рано. Феновете на домакините реагираха разочаровано, като хвърляха предмети по терена, което доведе до временно спиране на мача в 45-ата минута.

READ  Камменга помогна на Холандия за първия си златен медал на Европейското първенство, а Корбо взе бронз

Първо Крамър отново беше готов да изпълни дузпа и сега беше достатъчно спокоен, за да отбележи: 1-1.

По-силен RKC

През второто полувреме РКК се възстанови от небрежните първи 45 минути. Waalwijkers също имаха шансове да поведат, например чрез нападателите Chris Lokesa и Denilho Cleonise. Утрехт опита да отговори, въпреки липсата на страхотни възможности.

Треньорът на Утрехт Рон Янс по-късно каза, че Маруан Азерган е бил откаран в болница след сблъсъка си:

Янс за травмата на главата на Азарджан: Не изглежда добре

Маруан Азаркан, който влезе като резерва за Утрехт, се сблъска с главата си в рамото на защитника на РКК Арън Майерс и трябваше да бъде изнесен от терена на носилка след дълго лечение на контузията. Йенс Торнстра смени Азаркан в средата на терена.

С Тоорнстра Утрехт все още търсеше победа. Имаше още няколко положения и за двата отбора, но резултатът остана същият.