Фейенорд обръща по-лесно, но губи от Ханако

Фейенорд лесно стигна до третия кръг на Купата в четвъртък вечер. Арне Слот изостана след повече от три минути до красив гол на Харис Медунянин, но благодарение на Матс Уивър и Данило (на два пъти) тимът от Ротердам обърна повече: 3-1. Дейвид Ханко контузи рамото си и не успя да завърши мача. Предстои да видим колко тежко ще е контузен бранителят.

Слотът започна с възможно най-силния отбор. Треньорът не е за ротация в турнира за купата и затова просто избра Джъстин Бигълоу под гредата. Уивър направи първия си титуляр за тима от Ротердам. Игор Пайшао беше под въпрос за двубоя с PEC Zwolle, но в крайна сметка бе намерен достатъчно готов да започне. Алиреза Джаханбахш замени Хавиер Делросон, който започна на пейката.

Файенорд за втори пореден мач допусна фалстарт. Също в четвъртък вечер, отборът на слотовете изостана след две минути игра. За разлика от гола на Йенс Торнестра миналата неделя, отборът на Ротердам може да направи много тази вечер. Медунянин създаде може би най-красивия гол в кариерата си. Халфът хваща изпусната топка и я удря силно на мерника: 0-1.

Отборът от Ротердам обаче не се притесняваше и се впусна в търсене на изравнителен гол. Фейенорд създава шанс след шанс чрез Джаханбахш, Оркон Куку, Себастиан Шимански и Данило, между другото, но не успя да отбележи. В крайна сметка именно Уивър изравни и завърши стартовото си начало с гол. Полузащитникът се възползва от огромна грешка на вратаря на PEC Zwole Майк Хауптмайер и успя да се възползва от близка дистанция: 1-1.

Уивър не се развесели, тъй като Фейенорд искаше бързо да вкара втория гол. То падна пет минути по-късно чрез Данило, който вече имаше няколко положения за гол преди това. Уивър отново взе участие в този гол, халфът кимна към Данило, след което топката влезе в мрежата: 2-1. Последният не можа да направи много по въпроса сам, но целта оправдава името си. Дори и след това ротердамците поддържаха темпото и създаваха шанс след шанс. В крайна сметка Фейенорд вкара 21 гола през първото полувреме: най-много от сезон 2015/16.

READ  Аки помага на Сити с прекрасен гол срещу Арсенал във ФА Къп

Малко след почивката Джаханбахш на два пъти се доближи до третия гол, но нападателят на два пъти се изправи срещу Хауптмайер. Няколко минути по-късно Данило отбеляза трети гол. Попадение на нападателя отблизо: 3-1. Тогава Фейенорд намали малко темпото, за да пести енергия. Малко повече от десет минути след третия гол Ханко контузи рамото си. Ръката на бранителя сякаш получи удар след изглеждащ невинен дуел, след който Ханко беше заменен от Якоб Расмусен. Това е следващата контузия в навечерието на важните мачове през януари, след контузиите на Гернот Траунър и Куентин Тимбър. В последния етап нямаше повече голове. Затова Фейенорд се готви за жребия за третия кръг на Купата в събота вечерта.

хардуер
Фейенорд: Бигълоу. Педерсен, Гертруида, Ханко, Хартман; Wieffer, Szymanski, Kökcü; Джаханбахш, Данило, Байксау.
ПЕК Зволе: Хауптмайер, Ван Полен, Медунянин, Ван ден Белт, Керстен, Лагсир, Чирино, Богарде, Томас.

Фактури
Фейенорд: Виленройтер, Марсиано, Расмусен, Лопес, Табони, Булуд, Хименес, Делросон, Алмарк, Идриси.
ПЕК Цволе: Шенделаар, Гьорлих, Ван Хинтум, Хуибертс, Мърконич, Велиос, Кашили, Таха, Капарос, Цитман, Ван ден Берг, Ланду.