Кимих води Байерн до победа над Арсенал и класиране за полуфиналите на Шампионската лига

Ноус Футболсредно

Байерн Мюнхен се класира за полуфиналите на Шампионската лига за сметка на Арсенал. След равенството 2-2 миналата седмица в Лондон, удар с глава на Джошуа Кимих в средата на второто полувреме беше достатъчен за Германия: 1-0.

Холандският национал Матейс де Лигт бе включен в титулярния състав на клуба-домакин и изигра пълните деветдесет минути в халфовата линия.

Най-накрая отново премина четвъртфиналите

През последните три сезона четвъртфиналите бяха крайната дестинация за Байерн, шесткратен победител в най-важния клубен турнир в Европа. Последният път, когато Байерн стигна до четвъртфиналите, беше точно преди тази нулева серия, а след това веднага спечели Шампионската лига под ръководството на Ханси-Дитер Флик.

Матайс де Лигт държеше топката далеч от Кай Хаверц

След загубата на титлата на Германия – след единадесет поредни национални първенства – и ранното отпадане от турнира за националната купа, Байерн е изключително загрижен да направи Шампионската лига успешна.

Статистически погледнато, връзката с Арсенал беше много добра: преди това баварският клуб се изправи срещу английския отбор четири пъти в елиминациите на Шампионската лига и без изключение южногерманците спечелиха.

бавно

Клубът домакин също имаше първи шансове, но английският нападател Хари Кейн – който носи фланелката на Арсенал за един сезон в младостта си – не беше в полезрението му.

В средата на първото полувреме бившият играч на Аякс Нусаир Мазрауи напредна с пълна скорост отляво. Трогателният му кръст премина в тесен диапазон.

Центриране на Нусаир Мазрауи от Байерн

След това дойде ред и на двамата вратари да се откроят: вратарят на Арсенал Давид Рая спаси удар на Джамал Мусиала, докато Мануел Нойер блокира удара на Мартин Одегаард с малко усилия. Германският последен стълб имаше късмет скоро след това, когато Габриел Мартинели не успя да избие ъглов удар след добра работа на Одегаард.

READ  Том Дюмулен изглежда е загубил гъвкавостта на Кумбре дел Сол

Така дуелът, който започна малко бавно, но сигурно, започна да набира сила. Арсенал доминира. Но няма истински тласък за „артилеристите“, които бяха победени с 5-1 при последните си две визити на „Алианц Арена“ (2015 и 2017).

Един бар и друг

След почивката сцената отне по-малко време. Само минута по-късно ударът с глава на Леон Горецка срещна напречната греда на Арсенал, а отбитата топка на Рафаел Герейро бе ударена от защитник от външната страна на гредата.

Вратарят на Байерн Мюнхен Мануел Нойер стреля топката във вратата

Байерн не спря дотук. Лондончани отблъснаха и поведоха в 63-ата минута, Гереро отправи центриране, което Кимих засече директно, докато някои играчи на Арсенал гледаха: 1-0.

Мениджърът Микел Артета, който също беше елиминиран два пъти от Байерн, докато играеше за Арсенал, трябваше да измисли нещо и да привлече Габриел Жезус и Леандро Тросард, човекът, който направи 2-2 миналата седмица, в отбора.

Нямаше резултати. Нойер запази вратата си чиста за 58-и път в Шампионската лига, изоставайки от своя рекордьор колега Икер Касияс.