Нюкасъл победи звездата на Пари Сен Жермен в Шампионската лига, а Сити победи Лайпциг

Нюкасъл Юнайтед празнува гола си срещу Пари Сен Жермен

Ноус Футбол

Нюкасъл Юнайтед победи Пари Сен Жермен – включително Килиан Мбапе в стартовия състав – с 4-1 в Англия в Шампионската лига. Свен Ботман пропусна домакинството поради контузия.

Французите изостанаха в 17-ата минута след грешка в изграждането на атаката. Джанлуиджи Донарума направи добро спасяване при удар на бившия нападател на Вилем II Александър Исак, но парагваецът Мигел Алмирон вкара при отбитата топка: 1-0.

Малко преди полувремето Сейнт Джеймс Парк – домакинството на Нюкасъл Юнайтед – отново избухна. След хаотична атака защитникът Дан Бърн се отправи към вратата отблизо. Оказа се, че Донарума блокира опасен удар, но се оказа, че топката премина изцяло голлинията. Системата ВАР провери за засада и фаул в атака, но голът остана.

Дан Бърн се завръща у дома от разстояние след хаотична атака

Пари Сен Жермен опита да изравни след края на първото полувреме, но в рамките на пет минути топката стигна до другия край. Шон Лонгстаф – подобно на Бърн, фен на Нюкасъл от дете – вкара чрез доста жесток Донарума: 3-0.

Няколко минути по-късно левият бек Лукас Ернандес направи 3-1 от нищото, граничейки със засада. Това не помогна много, тъй като в добавеното време швейцарецът Фабиан Шар направи 4-1 от далечна дистанция.

Малин срещу Рейндърс

Другият мач от група F между Борусия Дортмунд с Дониел Мален в титулярния състав и Милан с Тияни Рейндерс в титулярния състав завърши наравно 0:0.

Мален (вдясно) от името на Борусия Дортмунд в двубой с Юнес Муса от Милан

Сити сякаш владееше мача, но малко след края на първото полувреме успя да изравни резултата чрез бившия нападател на Витес Луис Обинда. Белгиецът завърши ефективно топката през гредата от вътрешната греда след остра контраатака.

За момент изглеждаше, че мачът е завършил с точно същия резултат като миналия сезон, докато аржентинският световен шампион Хулиан Алварес не отбеляза зашеметяващ гол от резултата, за да направи 1-2. Белгиецът Жереми Доку направи 1-3 в добавеното време.

Сити празнува равенство 1-2 в Лайпциг

Изглежда Цървена звезда Белград – в същата група – ще се състезава с Йънг Бойс от Швейцария, за да види кой ще е трети. В директен двубой сърбите поведоха с 1:0 благодарение на Шериф Ндиайе. Веднага след края на първото полувреме за 1-1 се разписа швейцарецът от сръбски произход Филип Угрич.

Миг по-късно Седрик Итен реализира наказателен удар, давайки преднина на швейцарския тим. Това изглеждаше така, докато Усман Букари не отбеляза 2-2 от невъзможен ъгъл точно преди края.

Барселона печели

ФК Барселона – без контузения Френки де Йонг – претърпя сериозна неуспех в група H, когато гостува на ФК Порто поради контузията на видния нападател Роберт Левандовски през първото полувреме. Каталунците обаче щяха да се посмеят добре, когато техният заместник Феран Торес отбеляза първия гол точно преди полувремето.

Въпреки многобройните опити на Порто нещата в Португалия си останаха така: 0-1.

В същата група Шахтьор Донецк превърна изоставането от 2-0 в победа с 3-2 по-рано тази вечер в холандска среща между треньорите Патрик ван Льовен и Марк ван Бомел.