Хокейните играчи избягаха от ранната елиминация на Световното първенство срещу Белгия

професионални кадри

NOS Спорт

Благодарение на силна победа над Белгия с 2-1, Холандия достигна до финалната четворка на Световното първенство по хокей. Оранжевият отбор, който успя да завърши всичките си мачове в страната си досега, сега пътува за Тераса за полуфиналите, където ще приключи финалната фаза на турнира.

С достигането си до четвъртфиналите Световната купа вече беше успешна за Белгия, която се разправи с Чили в средния кръг. Но това не означава, че южните съседи всъщност са се отказали предварително, когато защитаващият титлата си и олимпийският шампион бяха дисквалифицирани. Отборът на холандския треньор Раул Ерен успя да задържи оранжевите дълго време под контрол.

44 броя

Малко преди края на първата четвърт вратарката на Белгия Елена Сутгоу провали възможност за Мария Вершуер и миг по-късно блокира първия удар на Ебой Янсен с крак.

44 пъти до края на мача резултатът дойде 1:0 след хубава атака. В края му намерих Eva de Goede Laurien Leurink с кобилица над белгийска пръчка, която завърши без затруднения.

Вратарят на Белгия Елена Сотьо обича Мария Вершуер да отбелязва голове

През втората четвърт на Холандия беше позволено да отбележи три пъти от дузпа. Jansen и Frédérique Matla се изправиха срещу Aisling D’Hooghe, който дойде да даде почивка на Sotgiu, след което Matla също стреля отново. Лаура Нонинк също отново тества вратаря, но отново беше готова.

Белгия получи първата си дузпа едва в средата на третата четвърт, но бързо я използва добре със слабия отбор. Стефани тласна Вандебъри към холандската врата, като Алекс Герние изуми вратаря с бележка пред Йосен Конинг: 1-1.

дълго тире

Холанд трябваше да вдигне темпото и това се случи, но това не даде много за дълго. Дори Фрийке Моес започна дълъг пробив отляво, който завърши в задната линия с пас към Вершур. Топката обаче влезе във вратата през краката на белгийския вратар: 2:1 12 минути до края на мача.

READ  Фейенорд O21 отново печели и води в пролетното състезание

Това отново беше натиск за оранжевите, когато Белгия получи втори наказателен удар. И не е несправедливо, защото Жирние отново беше близо до изравнителен гол. Тя обаче щракна топката, която се извиси над холандската врата. След като Мойс удари гредата на другата страна, Белгия имаше още две възможности в последния етап на дузпа, но Холандия се измъкна невредима.

Съперникът идва в насрочения за следващата събота полуфинал от мача между Австралия и Испания.